Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Żywa lekcja historii w Dubiecku i Nienadowej.

W dniu 10 marca 2010 r. odbyła się żywa lekcja historii. O tragedii deportacji w głąb ZSRR i nieludzkich warunkach panujących na Sybirze uczniowie szkół średnich z Nienadowej i Dubiecka rozmawiali z osobami, które 70 lat temu faktycznie zostały wywiezione. Spotkania przeprowadzono w Zespole Szkół w Nienadowej oraz Liceum Ogólnokształcącym w Dubiecku. Młodzieży o syberyjskiej tragedii opowiadali Jerzy Rożko, prezes przemyskiego oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, Antoni Blecharczyk, przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego oraz Maria Wielgosz i Bronisław Klepacki.

 

Przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków Antoni Blecharczyk, Maria Wielgosz, Jerzy Rożko, Bronisław Klepacki na spotkaniu z młodzieżą szkolną.

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!