Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Dzień Sybiraka i 25-lecie Związku Sybiraków Oddział w Jarosławiu 19.09.2014 r.

W piątek , 19 września 2014 roku w Jarosławiu obchodzono Dzień Sybiraka i Weterana.  
W  uroczystościach  udział  wzięli Członkowie Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu z Pocztem Sztandarowym.  Wydarzenia  te  stały  się  również  okazją  do  świętowania  25  rocznicy  powstania  Związku  Sybiraków  w  Jarosławiu.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. koncelebrowanej w jarosławskiej Kolegiacie, zaś kazanie wygłosił Kapelan Garnizonu Przemyskiego ks. por  Grzegorz  Bechta.   Przybyłych  Gości  i  Sybiraków powitała na początku Mszy św. Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Jarosławiu Zofia Garczyńska, która przypomniała historię powstania Oddziału i historię deportacji Polaków na Sybir.
Po zakończeniu Eucharystii zgromadzeni udali się pod Pomnik Bohaterów II wojny światowej, który znajduje się na placu ks. Piotra Skargi. Tam odegrano Hymn Państwowy i Hymn Sybiraków.
Następnie głos zabrali przybyli Goście, którzy w swoich przemówieniach podkreślali odwagę i bohaterstwo zesłanych na Sybir. Na ręce Prezes Związku Sybiraków w Jarosławiu składali wyrazy uznania.
Uroczystość zakończyła się apelem poległych, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów przez przybyłe delegacje.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Mwtb4DU1iahXSvNy5

 

Poczet Sztandarowy Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu. 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!