Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME

W dniu 21 października br. Członkowie naszego Oddziału Związku Sybiraków Joanna Preiss, Bronisław Klepacki, Antoni Blecharczyk, Stanisława Żak, Mieczysław Tłuczek i Marian Boczar spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie.  Uczniowie i Sybiracy obejrzeli przygotowaną przez szkołę prezentację multimedialną przedstawiającą w fotografii losy Sybiraków oraz film dokumentalny pt. „Losy Zesłańców Sybiru”, który przybliżył uczniom tragiczne losy obywateli polskich zsyłanych podczas II wojny światowej na Syberię.

Sybiracy opowiadali o codziennym życiu i walce o przetrwanie podczas zesłania.

Spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie a historie Sybiraków wszystkich zaciekawiły i skłoniły do refleksji.

Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu i uczniom za spotkanie.  

Przy obelisku Dyrektor Szkoły Józef Sarnicki, Bronisław Klepacki, Antoni Blecharczyk, Joanna Preiss, Mieczysław Tłuczek, Stanisława Żak.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie

Społeczność szkolna z Sybirakami

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/21FHRYi8Usgbcb1S7
Click to listen highlighted text!