Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME

Szanowna Rodzino pogrążona w żałobie, szanowni Państwo zgromadzeni na smutnej uroczystości pożegnalnej nieodżałowanej pamięci Pani Zofii.

Droga Pani Zofio – dziś ze smutkiem i poczuciem wielkiej straty żegna Ciebie cała sybiracka rodzina z Podkarpacia. Tobie zawdzięczają Sybiracy powstanie w 1989 roku, w dawnym województwie przemyskim Związku, który zrzeszał mieszkańców całego podkarpacia.
Otwartością swego serca przygarnęłaś w swe ramiona tych, którzy po latach milczenia mogli nareszcie opowiadać prawdziwy życiorys swej rodziny o zesłaniach na Sybir.
Szefowałaś nam długie lata, a kiedy powstał w Przemyślu odrębny Oddział Związku byłaś u nas jako oczekiwany i ceniony Gość na wielu uroczystościach.

Dziś w imieniu Sybiraków Oddziału w Przemyślu z wielkim bólem żegnamy zasłużonego Człowieka o wielkim sercu, patriotkę, wychowawczynię młodego pokolenia – Szefową, Przyjaciółkę, Koleżankę, która na zawsze pozostaje
w naszych sercach i mówimy – dziękujemy za okazane dobro.

Rodzinie składamy szczere i głębokie kondolencje – ta strata przeszyła bólem nas wszystkich.

Spoczywaj w spokoju.

Pogrzeb śp. Zofii Garczyńskiej

Click to listen highlighted text!