Menu Zamknij

Sybiracy u przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Przemyślu.

Na zaproszenie Dyrekcji Przedszkola, Członkowie Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w dniu 14 stycznia 2015 roku uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi Przedszkola Miejskiego nr 3 w Przemyślu.

Dzieci przygotowały tym razem nie takie zwyczajne jasełka. Dzieci pięknie przebrane za postacie z szopki przedstawiły jasełka. Na twarzach kilkuletnich aktorów widać było, że są bardzo przejęte i z wielkimi emocjami przeżywają swoją rolę. Również wśród przybyłych Sybiraków widać było wzruszenie i ukradkiem ocieranie łez.

Nasza wizyta u Przedszkolaków może kogoś zdziwić, ale uważamy, że każde pokolenie powinno i musi znać historię naszej Ojczyzny i należy wychowywać je w duchu patriotyzmu, miłości do Ojczyzny – mówi Pani Stanisława Żak – Członek Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu.

Nie był to pierwszy kontakt z dziećmi tego przedszkola.

Za sprawą Wychowawczyni z przedszkola Pani Teresy Bobko córki Pani Ludwiki Turowskiej – Sybiraczki – dzieci bywały z jasełkami podczas naszych spotkań opłatkowych. Pani Prezes Joanna Preiss i Pani Stanisława Żak opowiadały dzieciom o tym, jak wyglądały wigilie tam na Syberii, co wtedy Sybiracy czuli będąc wtedy dziećmi.

Na zakończenie spotkania na ręce Pani Dyrektor dla całego Grona Pedagogicznego zostały złożone podziękowania i symboliczny upominek w postaci książki pt: „Sybiracy i Syberia” opisującej losy Zesłańców.

Dla Pani Teresy Bobko składamy podziękowania za zaproszenie, przygotowanie dzieci do występu oraz za przekazywanie młodemu pokoleniu.

Podobne wpisy