Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Spotkanie pt.: „Współtwórcy niepodległości Polski – Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller”.

Pragnąc włączyć się w uroczyste obchody  Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu 10 listopada br. zorganizowała historyczne spotkanie pt.: „Współtwórcy niepodległości Polski – Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller”.
Spotkanie rozpoczęło się występem młodzieży ze Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich .Harcerze  wykonali krótki program artystyczny składający się z wierszy i piosenek patriotycznych o tematyce niepodległościowej. Prelekcję pt.: „Współtwórcy niepodległości Polski – Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Haller” wygłosił Zenon Fajger – główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Słowo mówione zostało zilustrowane ciekawymi przezroczami z epoki  powstania Niepodległej.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół przemyskich, nauczyciele, przedstawiciele władz miejskich i oświatowych oraz członkowie Oddziału Związku  Sybiraków w Przemyślu.

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!