Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

VIII Krajowy Zjazd Delegatów Związku Sybiraków. 27-28.06.2018 r.

W dniach 27–28 czerwca 2018 r. na terenie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie-Rembertowie odbył się VIII Krajowy Zjazd Delegatów Związku Sybiraków, na który przybyło 127 delegatów (na 135 uprawnionych) oraz zaproszeni goście. W kościele garnizonowym parafii wojskowej pw. o. Rafała Kalinowskiego odprawiona została msza święta w intencji wszystkich, którzy przeszli gehennę Syberii.

W uroczystym rozpoczęciu 27 czerwca wzięli udział szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, wicedyrektor Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego ZUS Ewa Nurzyńska, Artur Błoński z Biura Wojewody Mazowieckiego oraz rektor-komendant Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz.

Następnie w tym dniu i kolejnym delegaci Oddziałów Związku z całej Polski obradowali nad kierunkami działań stowarzyszenia w następnej kadencji, zgłoszonymi wnioskami i uchwałami.  Delegaci VIII Krajowego Zjazdu udzielili Zarządowi Głównemu absolutorium.

W dniu 28 czerwca przeprowadzone zostały wybory do władz Związku. Wybrano 21-osobowy Zarząd Główny, na którego czele ponownie stanął Kordian Borejko (Oddział ZS w Gdańsku), 5-osobową Główną Komisję Rewizyjną z przewodniczącym Ryszardem Greszczykiem (Oddział ZS w Zielonej Górze) oraz 7-osobowy Główny Sąd Koleżeński z przewodniczącym Tadeuszem Rymaszewskim (Oddział ZS w Białymstoku).

Na członka Zarządu Głównego Związku Sybiraków został wybrany przedstawiciel z województwa podkarpackiego, sekretarz przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków Marian Boczar.

Msza św. na rozpoczęcie Krajowego Zjazdu
Zgromadzonych przywitał Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków Kordian Borejko
Zgromadzeni na Krajowym Zjeździe
Delegaci na Krajowy Zjazd
Na zdjęciu: Kordian Borejko – Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków i Marian Boczar – sekretarz Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, członek Zarządu Głównego.
Na zdjęciu: Kordian Borejko – Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków i Andrzej Stawarz – wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu.
Na zdjęciu: Marian Boczar – Oddział Przemyśl i Irena Hawa, Henryk Jarema – Oddział Jarosław

 

 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!