Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME

16 września 2018 r. w przeddzień uroczystości „Dnia Sybiraka” i 79. Rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę odbyło się spotkanie członków przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków.

Spotkanie poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy, którą odprawił ks. prałat Jan Mazurek – duszpasterz przemyskiego Oddziału. W homilii powiedział:

Po nabożeństwie zgromadzeni przeszli do tablicy upamiętniające deportacje Polaków na Sybir, gdzie odmówiono modlitwę w intencji ofiar systemu stalinowskiego a następnie udali się do PCKN na spotkanie.

Spotkanie otworzyła Pani Krystyna Zwierkowska w imieniu prezes Zarządu a następnie Marian Boczar przekazał zgromadzonym ważne informacje i zaprosił na główne uroczystości dnia następnego.

Galeria zdjęć:https://photos.app.goo.gl/Vs1mJ6mqS5okZz7E7
Click to listen highlighted text!