Menu Zamknij

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i „Żywa Lekcja Historii” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach. 06.11.2018 r.

6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbyła się wzruszająca uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający drogę Polski do odzyskania niepodległości wzbogacony pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Wiolinki”.

Następnie odbyła się „Żywa Lekcja Historii”, którą przygotowali przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków Pani Stanisława Żak – Prezes, Pan Andrzej Stawarz – Wiceprezes i Pani Maria Wielgosz – członek Zarządu. Uczniowie obejrzeli film „Losy zesłańców Sybiru”, który został uzupełniony wspomnieniami z pobytu na deportacji. Pani Maria Wielgosz zaprezentowała wiersze inspirowane przeżyciami na Syberii poświęcone pamięci zesłańców. Na zakończenie wspólnie śpiewano pieśni wojskowe i patriotyczne.

Dziękujemy za zaproszenie na tę podniosłą uroczystość.

Podobne wpisy