Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

„O niepodległości raz jeszcze…” – konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Przemyślu.

7 listopada 2018 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu zorganizowała konferencję „O niepodległości raz jeszcze…”, w której udział wzięli Sybiracy, członkowie naszego Oddziału Związku Sybiraków.

W programie konferencji znalazły się następujące referaty:

– O niepodległości i granicę wschodnią 1918-19. Referat wygłosił dr Jacek Magdoń       specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.

– Bądź wierny, Idź – literackie drogi do niepodległości – w oparciu o dzieła zostały literackie  przedstawione zostało zagadnienie wolności narodu i dążenia do jej uzyskania. Prezentację tematu przygotowała dr Małgorzata Wilgucka – nauczycielka języka polskiego w II LO w Przemyślu wraz z uczniami w/w szkoły.

– Wolność w nauczaniu Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny to kolejny referat opracowany i przedstawiony przez ks. prof. Dr hab. Stanisława Haręzgę.

W konferencji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, zaproszeni goście środowiska oświatowego, kulturalnego i samorządowego, przedstawiciele organizacji pozarządowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego.

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!