Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME

W Przemyślu 11 listopada 2018 r. odbyły się podniosłe obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, w których uczestniczyli członkowie przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. koncelebrowanej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. abp. Adam Szal – Metropolita Przemyski. Po nabożeństwie odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta do popiersia i tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu gdzie złożono kwiaty. Ostatnim miejscem uroczystości patriotycznej był plac przed pomnikiem Orląt Przemyskich.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. abp Adama Szala

Salezjańska Orkiestra Dęta „Augustino”

Poczet Sztandarowy przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków

Poczty Sztandarowe przy pomniku Orląt Przemyskich

Na zdjęciu członkowie przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków Mieczysław Tłuczek, Maria Wielgosz, Joanna Preiss, Antoni Blecharczyk, Stanisława Żak, Krystyna i Stanisław Hańczuk, Jadwiga Maszczak, Teresa Staś, Krystyna Jasz, Maria Rydzik.

Kategorie: WYDARZENIA

Click to listen highlighted text!