Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

70-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego NR 3 w Przemyślu.

Na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Przemyślu, w dniu 4 grudnia 2018 r, przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków, Pani Stanisława Żak – Prezes, Pani Joanna Preiss – Wiceprezes, Pan Andrzej Stawarz – Wiceprezes, Pan Marian Boczar – Sekretarz mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach siedemdziesiątej rocznicy działalności placówki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną odprawioną w Archikatedrze Przemyskiej, po której zgromadzeni przeszli do Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

W tym miejscu przybyłych Gości przywitała Dyrektor Pani Barbara Jabłońska. Na ręce Pani Dyrektor spłynęły podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego za wieloletni trud wychowawczy i życzenia osiągania satysfakcji z realizacji zadania kształcenia i wychowywania młodego pokolenia Polaków. M.in. życzenia złożyli Prezydent Miasta Przemyśla Pan Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Pan Jan Pączek Dyrektor PFRON, Posłowie na Sejm RP Andrzej Matusiewicz i Marek Rząsa, Sybiracy z przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków i inne osoby.

Po części artystycznej w prezentacji multimedialnej przedstawiono 70 lat działalności Ośrodka. Należy podkreślić, że obchody święta siedemdziesięciolecia działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Przemyślu zbiegły się z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Młodzież – społeczność szkolna – zaprezentowała program słowno-muzyczny, wypełniony dobrym humorem, który rozweselił przybyłych na uroczystość.

Dziękujemy za zaproszenie. Podziwiamy wysoki poziom programu artystycznego zaprezentowanego przez uczniów.

Gratulujemy efektu Państwa pracy.

 

Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
W imieniu Związku Sybiraków głos zabrała prezes Stanisława Żak
Galeria zdjęć:  https://photos.app.goo.gl/rwUQSdAdPQ1w4UTp7

 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!