Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Wprowadzenie ks. prałata Jana Mazurka, duszpasterza Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, na proboszcza parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu.

30 czerwca br. parafia pw.  św. Benedykta, Cyryla i Metodego  przeżywała podniosłą  uroczystość. Tego dnia  obowiązki pasterza parafii przyjął ks. Prałat Jan Mazurek.

Ks. Marian Koźma , Dziekan  Dekanatu Archidiecezji Przemyskiej Przemyśl II, po odczytaniu dekretu nominacyjnego dokonał powierzenia ks. prałatowi Janowi Mazurkowi  obowiązku  nowego proboszcza parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu.
      Nowy Proboszcz –  stojąc  przy ołtarzu, na którym „uobecnia się ofiara krzyża pod sakramentalnymi znakami i jest rozdzielany Chleb życia”,  złożył  wyznanie wiary na znak jego osobistej wierności nauce Chrystusa, Ojcu Świętemu i doktrynie Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, wypowiedziane wobec zgromadzonego Kościoła. Obrzęd przekazania urzędu zakończył się złożeniem przysięgi „wiernego wypełniania urzędu” przez nowego Proboszcza wobec wspólnoty Ludu Bożego.   

      Liczne grupy parafialne  dziękowały dotychczasowemu proboszczowi ks. Aleksandrowi Burdzemu za dwudziestoletnie duszpasterzowanie  w parafii i jednocześnie witały nowego Pasterza. 

   W obrzędzie wprowadzenia nowego proboszcza uczestniczyli przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków, licznie zgromadzeni parafianie i goście. 

 Nowemu Proboszczowi, duszpasterzowi Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu, składamy życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej 
w sprawowaniu nowego zadania.

SZCZĘŚĆ BOŻE

SYBIRACY

Ks. prałat Jan Mazurek

 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!