Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Odszedł od nas śp. Stanisław Cichocki

Z sercem pełnym bólu, z wiara i nadzieją życia wiecznego Członkowie Związku Sybiraków w Przemyślu i Zarząd Oddziału Związku Członkowie z głębokim żalem żegnają kolegę Sybiraka śp. Stanisława Cichockiego, którego pożegnamy 12 listopada sierpnia 2020 r. o godz. 12:00 w kaplicy Zasańskiego Głównego w Przemyślu.

W imieniu członków Oddziału i Zarządu Oddziału słowa pożegnania skierowała pani Stanisław Żak – prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu.

Szanowna pogrążona w smutku Rodzino, Przyjaciele, znajomi, sąsiedzi

Drogi Panie Stanisławie!  Z rozdartym sercem stoję przed Tobą jako reprezentantka, przedstawicielka naszej sybirackiej społeczności i kieruje do ciebie słowa pożegnania. Jak trudno wypowiadać słowa, gdy odchodzi osoba tak bliska.

Trudno w tym smutnym dniu nie wspomnieć Twojego dzieciństwa, które
w lutym 1940 r. zostało naznaczone wygnaniem, głodem i tęsknotą za Ojczyną.  Jako małe dziecko, zostałeś zesłany – deportowany wraz z Rodziną z miejscowości Turynka w woj. lwowskim do Amary w izmaiłowskiej obłasti na długich 6 lat zesłańczej poniewierki.

Przez długie lata był okres milczenia w PRL o naszym zesłańczym losie lecz gdy nastąpiła reaktywacja Związku Sybiraków byłeś jego członkiem od początku. Tworzyłeś Oddział Związku Sybiraków w Przemyślu i aktywnie uczestniczyłeś w jego życiu. Przez 20 lat pełniłeś bardzo odpowiedzialną funkcję w naszym Związku— stałeś na straży naszego majątku. Swoją pracę wykonywałeś z ogromnym oddaniem, sumiennością, uczciwością!

Za zaangażowanie, wzorowy stosunek do obowiązku otrzymałeś najwyższe odznaczenia związkowe – Medal Pro Memoria, Krzyż Zesłańca Sybiru, srebrną i złotą Odznakę za zasługi.
Byłeś dla nas niezastąpionym kolegą, wzorem uczciwości i pracowitości. Należysz do tej grupy, o której mówi się, że ich nieobecność odczuwa się jako ogromną stratę. Należysz do tak zwanej grupy „niezastąpionych”! Zachowamy Cię w naszej pamięci jako dobrego życzliwego, człowieka.
Z bólem i smutkiem wypowiadam słowa, które kierują wszyscy członkowie Oddziału – żegnaj Panie Stanisławie. Do zobaczenia.

Droga Rodzino Pana Stasia proszę przyjąć od nas wyrazy szczerego współczucia z powodu straty męża, ojca dziadka.

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!