Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Święto 5. Batalion Strzelców Podhalańskich

30 września przypada Święto 5. Batalion Strzelców Podhalańskich.
Wczoraj w Archikatedrze Przemyskiej została odprawiona Msza święta w intencji żołnierzy i pracowników RON, której przewodniczył ks. płk Władysław Kozicki. Po nabożeństwie odbył się koncert patriotyczno – religijny w wykonaniu zespołów z Klubu 5.bsp.
Dzisiaj odbył się Uroczysty Apel na terenie jednostki w Przemyślu. Rozpoczął się od odegrania Hymnu Państwowego i podniesienia Flagi Państwowej. Szczególnym akcentem było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla żołnierzy oraz wyróżnienie osób współpracujących z batalionem. Wśród wyróżnionych m.in. byli: Pan Jan Pączek Starosta Przemyski, Pan Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Wacław Pawłowski Wójt Gminy Krzywcza, Pan Janusz Łukasiewicz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego.
Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów.
W Apelu udział wzięli przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków Stanisława Żak prezes Oddziału, Marian Boczar wiceprezes, Krystyna Jasz, Teresa Staś i Krystyna Rzepczyńska członkowie Oddziału.
Święto 5 batalionu strzelców podhalańskich 30.09.2022
Święto 5 batalionu strzelców podhalańskich 30.09.2022

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!