Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Archiwum Państwowe w Przemyślu – losy rodziny Ringler

2 lutego br. przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Archiwum Państwowym. Prelegentem był pan David Ringler, który opowiadał o losach swojej rodziny w okresie Holokaustu.
Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę prezentującą materiały z zasobu Archiwum pt. „Zagłada Żydów w świetle dokumentów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Przemyślu”.
Spotkanie odbyło się w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Organizatorzy wydarzenia: Prezydent Miasta Przemyśla, Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Współorganizatorzy: Archiwum Państwowe w Przemyślu, Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu w Przemyślu.

Zdjęcia: Archiwum Państwowe w Przemyślu

 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!