Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Odsłonięto tablicę poświęconą bohaterom potopu szwedzkiego

Z inicjatywy Przemyskiej Rady Seniorów w Przemyślu, w dniu 1 kwietnia 2023 r. została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca bohaterów wojny polsko-szwedzkiej (1655–1660), zwanej potopem szwedzkim. Walki miały także przemyskie epizody, Przemyśl nie został zdobyty.
Uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków, rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Trójcy, której przewodniczył ks. Arkadiusz Jasiewicz – proboszcz.
Druga część uroczystości odbyła się przy Pomniku Orląt Przemyskich. Odsłonięcia tablicy dokonali:
Anna Hayder przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów, Robert Bal przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu i Bartłomiej Barszczak kierownik Biura Prezydenta Miasta. Poświęcenia dokonał ks. Dr Arkadiusz Jasiewicz.

Zdjęcia: Łukasz Solski

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!