Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie internetowej Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu. Po zaznaczeniu tekstu w artykule i naciśnięciu ikonki głośnika można go odsłuchać. Welcome REALNAME
Menu Zamknij

Uroczysta akademia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 3 w Przemyślu

Dzisiaj, 15 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 3 im. K. Wielkiego w Przemyślu odbyła się akademia poświęcona 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i beatyfikowanej Rodzinie Ulmów.

Podczas akademii uczniowie przedstawili Gościom, koleżankom i kolegom historie osób, które doświadczyły pierwszych dni napaści hitlerowskich Niemiec i wkroczenia na terytorium Polski Armii Czerwonej. Film historyczny przedstawił jak obaj okupanci dążyli do IV Rozbioru Polski.
W drugiej części została przedstawiona historia Rodziny Ulmów, która zginęła z rąk okupanta niemieckiego za ukrywanie Żydów. Symbolicznym i wzruszającym akcentem było zapalenie 9 świec symboli.

Akademię przygotowały Pani Alicja Nowak i Pani Anna Orfin-Foryś.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z akademii:

 

Podobne wpisy

Click to listen highlighted text!