Menu Zamknij

Lekcja historii w Zespole Szkół w Ostrowie

„Opowiem Ci moją historię…” – w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie…. Dzięki inicjatywie pani Joanny Chrzan do naszej szkoły przybyły panie Stanisława Żak i Krystyna Zwierkowska, które są członkiniami Związku Sybiraków w Przemyślu. Panie bardzo obrazowo i wzruszająco opowiedziały zebranym uczniom i nauczycielom o tragicznym losie i swoich przeżyciach z czasów wczesnego dzieciństwa, kiedy to wraz ze swoimi rodzinami zostały wywiezione na Sybir. Dopełnieniem spotkania była prezentacja wierszy napisanych przez naszą miejscową poetkę panią Janinę Cieleń, które treścią nawiązywały do tematyki spotkania. Ta żywa lekcja historii pozwoliła odkryć bolesne karty historii naszych obywateli przesiedlonych przymusowo na nieludzką ziemię.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Ostrowie

 

Podobne wpisy