DANE INFORMACYJNE

Związek Sybiraków
Oddział w Przemyślu

ul. Plac Dominikański 3
37-700 PRZEMYŚL

PREZES: (+48) 698 261 204
SEKRETARZ (+48) 730 832 200

REGON: 650972004
KRS: 0000224654

NUMER KONTA BANKOWEGO:

21 9093 1020 2009 0900 0211 0001

STRONA INTERNETOWA:
www.sybiracy-przemysl.pl

NASZ ADRES E-MAIL:
sybiracy.przemysl@gmail.com

 

LICZNIK WIZYT

Naszą stronę odwiedziło już użytkowników.

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie opłatkowe Sybiraków w 2017 roku

    29 stycznia 2017 roku tradycyjnie na spotkaniu opłatkowo - noworoczym spotkali się Sybiracy z przemyskiego oddziału Związku Sybiraków. Bożonarodzeniowe rodzinne spotkanie poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele Ks. Salezjanów, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat Jan Mazurek – Kapelan Oddziału.
W słowie Bożym powiedział: 
„Kochani Sybiracy, Drodzy Bracia i Siostry.
Każdy z nas chce być szczęśliwy, najczęściej szczęście wyobraża sobie w takiej dobrej kondycji fizycznej czyli zdrowie. Trzeba uwierzyć Jezusowi, że te drogi szczęścia, która nam ukazuje to są prawdziwe drogi, to są pewne drogi, chociaż trudne i wprost jako sprzeczne z tą wizją szczęścia jaką dzisiaj propaguje się (…). 
Dzisiaj, gdy mówimy o Syberii, to pomyślmy, że ludzie tam nie mieli łóżka wygodnego, nie mieli opału by napalić w piecu, nie mieli co jeść, nie wiedzieli czy wrócą. Żyli w niepokoju pragnąc Ojczyny. Nie wiedzieli czy za rok, dwa, pięć pojawi się ksiądz żeby powiedzieć o Bogu. Nie wiedzieli czy przeżyją tam dzieci, czy jak wrócą będzie Polska. 
Taka ogromna lekcja wiary, pokory, próba miłości i wierności. Naprawdę ogromnie kosztowna. Przez tylu ludzi przepłacona życiem i zdrowiem. Na szczęście udało się wrócić. Ci, którzy tam byli, tam się urodzili, byli jako małe dzieci, ich dzieci i wnuki, ich sympatycy mówią trzeba o tym mówić, trzeba abyśmy wszyscy wiedzieli jaka była prawdziwa nasza historia. Jaka była wielka próba dla całego naszego narodu. Pomyślmy czy my mamy taką odwagę żeby żyć prawdą, żyć miłością i pokorą”.

Po Mszy św. Sybiracy i zaproszeni Goście przeszli do sali kolumnowej, gdzie przywitała wszystkich Pani Stanisława Żak – Członek Zarządu Oddziału a słowo skierowała do zebranych  Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu Joanna Preiss
„… Który to już kolejny raz od pamiętnego 1989 roku zasiadamy przy wspólnym wigilijnym stole jako Sybiracy, jako jedna rodzina. Ten dzień dzisiejszego spotkania opłatkowego jest dla nas dniem radości, (…) ale myślę, że każdy z nas tu obecnych Sybiraków mimo woli wraca myślą do tamtych świąt, do świąt z czasów pobytu na Syberii. Choć z bólem serca wspominamy tamte wigilie, to dziś radujemy się, że Polska jest naszą ukochaną i tak bardzo upragnioną(…). Nasze życie jest świadectwem naszej wiary. Jest potwierdzeniem, że wiara czyni cuda a miłosierdzie Boże nie zna granic”. 

Następnie dzieci – mali artyści – z Przedszkola Miejskiego Nr 3 przedstawiły tradycyjne jasełka upiększone śpiewem kolęd. 

Po zakończonym spektaklu zgromadzeni podzieli się opłatkiem i śpiewali kolędy. Odbył się także występ solowy wnuczki Sybiraczki – Katarzyny Boczar, która na flecie prostym zagrała kilka kolęd.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Urzędu Gminy Orły, Kapłani i nasi sympatycy.


 

 

Msza  św koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Prałata Jana Mazurka, 

Salezjańska  Orkiestra Dęta

Członkowie Związku Sybiraków  i zaproszeni Goście

Zaproszeni Goście i Członkowie Związku Sybiraków 

    Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Przemyślu

  Link do galerii zdjęć:      https://goo.gl/photos/QMrNSnYTdNi32usK9