DANE INFORMACYJNE

Związek Sybiraków
Oddział w Przemyślu

ul. Plac Dominikański 3
37-700 PRZEMYŚL

PREZES: (+48) 698 261 204
SEKRETARZ (+48) 730 832 200

REGON: 650972004
KRS: 0000224654

NUMER KONTA BANKOWEGO:

21 9093 1020 2009 0900 0211 0001

STRONA INTERNETOWA:
www.sybiracy-przemysl.pl

NASZ ADRES E-MAIL:
sybiracy.przemysl@gmail.com

 

LICZNIK WIZYT

Naszą stronę odwiedziło już użytkowników.

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

VII WROCŁAWSKI MARSZ GOLGOTY WSCHODU.

26 kwietnia 2019 r. w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu odbył się VII Wrocławski Marsz Golgoty Wschodu.

    Uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Prezes Stanisława Żak, Sekretarz i Członek Zarządu Głównego Marian Boczar, delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie wraz ze Sztandarem Szkoły w osobach Rafał Grzech – nauczyciel,  Kamila Bal, Paulina Gonet, Wiktor Grab – uczniowie i Jan Radon – kierowca z POSiR rozpoczęła się  Msza św. koncelebrowana odprawioną w kościele garnizonowym pw. Św. Elżbiety pod przewodnictwem abp Józefa Kupny w intencji tych, którzy zginęli, polegli, zostali zabici, umarli na „nieludzkiej ziemi” oraz za Sybiraków i ich bliskich, sympatyków Związku o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i wszelkie oczekiwane łaski.

Na zdjęciu: Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu Stanisława Żak, Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie: Paulina Gonet, Wiktor Grab, Kamila Bal, Rafał Grzech - nauczyciel, Sekretarz przemyskiego Zarządu Oddziału i Członek Zarządu Głownego Związku Sybiraków Marian Boczar.

 

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło powitanie na rynku wrocławskim uczestników marszu przez Wiceprezydenta Miasta Wrocławia i Prezesa Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu Eugeniusza Kuszka.

Uczestnicy w kolumnie marszowej przeszli z Rynku wrocławskiego pod pomnik „Zesłańcom Sybiru” przy pl. Strzeleckim, gdzie odbyły się główne uroczystości patriotyczne upamiętniające męczenników „Golgoty Wschodu” – Zesłańców Sybiru.

Do uczestników Marszu list skierował Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób represjonowanych Jan Józef Kasprzyk a głos zabrali m.in:. Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków Kordian Borejko i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Podczas uroczystości osoby zasłużone dla Związku Sybiraków zostały odznaczone przez Prezydenta RP i Szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Na zakończenie uroczystości został odczytany Apel Pamięci i oddana salwa honorowa. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

 

W dniu 25 kwietnia odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Głównego Związku Sybiraków wraz z Prezesami Oddziałów z całego kraju.

 

    Przybyła w tym dniu delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie zwiedziła „Panoramę Racławicką” i udała się na spacer po wrocławskim rynku w poszukiwaniu krasnali.

    Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu dziękuje Prezydentowi Miasta Przemyśla Panu Wojciechowi Bakun i Wójtowi Gminy Krzywcza Panu Wacławowi Pawłowskiemu za udzielenie wsparcia i umożliwienie uczestniczenia we wrocławskich uroczystościach.   

 

Gaeria zdjęć:  https://photos.app.goo.gl/H1GV9J7LGtmRTb9S7